Садочки в Австралії

жовтня 17, 2014Дітки, Мігранту на замітку

Ще один допис в рубрику «мігранту на замітку». Багато людей приїжджають сюди з дітьми і часто мене запитують як організовані садочки. Як завжди пишу все на прикладі Сіднея.
Розпишу трохи про всі види садочків і різницю між ними – мені заняло немало часу в цьому всьому розібратись, бо в Україні все набагато простіше й зрозуміліше.

Звичайний садок (Childcare)
Зазвичай працює з 7.30 по 6 вечора. В садочок можна давати дитину з 6 тижднів – якраз після другої вакцинації (перша при народженні). Вакцинація не є обовязковою, проте в деякі садочки без неї не візьмуть. Такий ранній вік зумовлений тим що декретна відпустка максимум рік, та тим що деякі батьки (наприклад одинокі мами) повинні працювати з дуже раннього терміну.
…далі »

Нерухомість в Австралії

липня 17, 2014Мігранту на замітку

Як завжди, пишу все на прикладі Сіднея.

Якщо коротко – то житло тут дуже дороге. Як я вже колись писала, винайняти однокімнатку всередньому буде коштувати 450-500$ в тиждень. А тепер уявіть скільки ж вона має коштувати що маса людей постійно винаймають. Нерідко можна зустріти 60-ти річних які винаймають житло.

Невже купити нереально? Звичайно все реально. За односпальну квартиру (типу двохкімнатки) потрібно буде заплатити порядку 500.000$. Це я говорю в середньому районі (непоганому, але й не супер класному). Чим ближче до моря чи центру тим житло дорожче. Якщо у вас з вікна видно хоч краєчком ока море – ціна буде висока. За ту ж односпальну квартиру біля пляжа з видом на море доведеться викласти порядку 700.000$, дорожче якщо біля кращого і ближчого до центру пляжу. Маса квартир коштують понад мільйон.

Шокуюче, правда? Ми чуть не впали як приїхали і ціни взнали.

Але, не все так погано. Можна купити нерухомість на заході, де і розташовані великі спальні райони. Там за 600.000$. можна 3-х кімнатну хату купити. Але…. доведеться їхати поїздом в центр на роботу порядку 1.5 години в одну срторону, що більшість людей в Сіднеї і роблять. Купити землю десь на заході також коштує немало – порядку 300.000$. Кажуть, будуватись вийде дешевше ніж купувати, але поки будуєшся потрібно ще й щось винаймати, тому це також не є популярим.
…далі »

Гроші на перший час

травня 12, 2014Мігранту на замітку

Звісно, чим більше грошей тим краше, тим більше в новій країні та й ще якщо нема роботи. Але скільки ж грошей й справді треба?

Буду писати все з розрахунку на 2 дорослих людей, зрозуміло якщо 1 людина то менше, якщо є діти то більше.

Харчування: 200$ в тиждень. Це включає стандартні походи в супермаркет, раз-2 поїсти в кафе. Без розкоші, але й не дуже ущимляючи себе.
…далі »

Як виїхати в Австралію?

квітня 28, 2014Мігранту на замітку

За неповних 4 роки нашого перебування в Сіднеї до мене звернулось близько 30 людей з проханням розповісти як можна виїхати до Австралії. Кожного разу розповідаю одну й ту саму схему по якій ми виїхали, даю одні й ті самі ссилки, от нарешті, вирішила все розписати щоб потім просто давати ссилку на цей пост.

Walk-111

Часто звертаються до мене з питаннями: чи варто їхати, чи не шкодуєте що поїхали, розкажіть як там класно щоб я переконався(лась) їхати. Перш за все хочу сказати, що нікого переконувати не хочу, всюди є свої плюси і мінуси, багато нюансів, якщо нам тут подобається то це не означає що вам сподобається, а рішення їхати чи ні, думаю, має прийматись особисто а не навязливими переконаннями інших. Та якщо ви все таки надумали – спробую допомогти.

Отож, є кілька основних категорій віз: студентська, робоча, весільна віза, незалежна професійна.
…далі »


Copyright © Бути мною. All rights reserved.