Садочки в Австралії

жовтня 17, 2014Дітки, Мігранту на замітку

Ще один допис в рубрику «мігранту на замітку». Багато людей приїжджають сюди з дітьми і часто мене запитують як організовані садочки. Як завжди пишу все на прикладі Сіднея.
Розпишу трохи про всі види садочків і різницю між ними – мені заняло немало часу в цьому всьому розібратись, бо в Україні все набагато простіше й зрозуміліше.

Звичайний садок (Childcare)
Зазвичай працює з 7.30 по 6 вечора. В садочок можна давати дитину з 6 тижднів – якраз після другої вакцинації (перша при народженні). Вакцинація не є обовязковою, проте в деякі садочки без неї не візьмуть. Такий ранній вік зумовлений тим що декретна відпустка максимум рік, та тим що деякі батьки (наприклад одинокі мами) повинні працювати з дуже раннього терміну.
…далі »

Нерухомість в Австралії

липня 17, 2014Мігранту на замітку

Як завжди, пишу все на прикладі Сіднея.

Якщо коротко – то житло тут дуже дороге. Як я вже колись писала, винайняти однокімнатку всередньому буде коштувати 450-500$ в тиждень. А тепер уявіть скільки ж вона має коштувати що маса людей постійно винаймають. Нерідко можна зустріти 60-ти річних які винаймають житло.

Невже купити нереально? Звичайно все реально. За односпальну квартиру (типу двохкімнатки) потрібно буде заплатити порядку 500.000$. Це я говорю в середньому районі (непоганому, але й не супер класному). Чим ближче до моря чи центру тим житло дорожче. Якщо у вас з вікна видно хоч краєчком ока море – ціна буде висока. За ту ж односпальну квартиру біля пляжа з видом на море доведеться викласти порядку 700.000$, дорожче якщо біля кращого і ближчого до центру пляжу. Маса квартир коштують понад мільйон.

Шокуюче, правда? Ми чуть не впали як приїхали і ціни взнали.

Але, не все так погано. Можна купити нерухомість на заході, де і розташовані великі спальні райони. Там за 600.000$. можна 3-х кімнатну хату купити. Але…. доведеться їхати поїздом в центр на роботу порядку 1.5 години в одну срторону, що більшість людей в Сіднеї і роблять. Купити землю десь на заході також коштує немало – порядку 300.000$. Кажуть, будуватись вийде дешевше ніж купувати, але поки будуєшся потрібно ще й щось винаймати, тому це також не є популярим.
…далі »

Тасманія

червня 26, 2014Австралія, Вилазки, Друзі

Почалось все з того що якось в пятницю на роботі дівчата (які дуже сумлінно працювали) натрапили на привабливі знижки на авіаквитки в Тасманію. Скоро оббігли всіх дівчат в кімнаті (аж всіх 5), і 3 з них погодились на невеличку поїздку. Це вперше що я їхала тільки з дівчатами на відпочинок. Зараз відпроситись в чоловіка простіше, так як батьки зараз з нами, варять їсти і бавлять дитину 🙂

tas-10
…далі »

Sydney VIVID Festival

травня 29, 2014Австралія, Вилазки

Незнаю що сталось але цей пост невідомим чином самоліквідувався.

Суть перадам одним відео та одним фото =)

vivid-13


Copyright © Бути мною. All rights reserved.