Як виїхати в Австралію?

За неповних 4 роки нашого перебування в Сіднеї до мене звернулось близько 30 людей з проханням розповісти як можна виїхати до Австралії. Кожного разу розповідаю одну й ту саму схему по якій ми виїхали, даю одні й ті самі ссилки, от нарешті, вирішила все розписати щоб потім просто давати ссилку на цей пост.

Walk-111

Часто звертаються до мене з питаннями: чи варто їхати, чи не шкодуєте що поїхали, розкажіть як там класно щоб я переконався(лась) їхати. Перш за все хочу сказати, що нікого переконувати не хочу, всюди є свої плюси і мінуси, багато нюансів, якщо нам тут подобається то це не означає що вам сподобається, а рішення їхати чи ні, думаю, має прийматись особисто а не навязливими переконаннями інших. Та якщо ви все таки надумали – спробую допомогти.

Отож, є кілька основних категорій віз: студентська, робоча, весільна віза, незалежна професійна.
Студентська: Візу отримати не важко. Треба поступити в ВУЗ чи коледж в Австралії, проплатити навчання (від 5 тисяч на рік в коледжі та порядку 20 в ВУЗі), оформити візу і все готово. Таким чином їде багато людей з бажанням потім знайти роботу і, так би мовити, «зачепитись і лишитись». Насправді не все так просто з останнім, оскільки студентам дозволяється працювати всього 20 годин на тиждень, що швидше за все непостійна і низькооплачувана робота. Тим не менше маємо знайомих які так роками живуть.

Робоча спонсорська віза: Як на мене одна з найменшймовірніших. Мене не мало питають чи легко знайти роботу по інтернету а тоді приїхати по робочій візі. Моя відповідь – важко. Якщо ви вже тут, і ваша спеціальність потрібна, роботу доведеться шукати близько 2 місяців (процес я вже колись описувала), тепер уявіть що ви в Україні, шукаєте роботу в неті. Австралійський роботодавець, для того щоб зробити вам робочу візу, має не тільки заплатит за вас державі, але й доводити австралійському уряду чому саме ви, а не якийсь інший австралієць повинні працювати саме на цій роботі та посаді. Зазвичай такі візи отримують вузькокваліфіковані спеціаліти та науковці.

Весільна віза. Тут все простесенько. Знаходите австралійця на сайті знаймств, запрошуєте до себе, гуляєте вісілє, він вам робить візу, велкам ту Остреліа 🙂

Незалежна професійна. Ми їхали по ній. Ваша спеціальність (освіта і стаж), має бути в списку потрібних на даний час професій в Австралії. Треба набрати певну кількість балів щоб дали візу. Бали нараховують за тест з англійської, стаж, підтвердження кваліфікації, молодий вік і т.д.

Це я описала основні типи віз, але є й інщі: бізнес віза, віза для батьків, тимчасова робоча і ще багато інших, але вам доведеться з ними самим ознайомлюватись, бо я вже тих нюансів не знаю.

Як робити візу? Документи можна робтити самому (ось офіційний сайт) чи звернутись до фірми-посередника. Ми робили через фірму, воно звісно вийшло дорожче, але швидше і трохи легше (повірте, бюрократії з документами і так вистачило).

Ось фірма через яку ми робили, але таких є ще кілька в Україні та пост-радянських країнах. Раджу обирати по відгуках. В тої фірми що ми обрали є класна штука – безкоштовна оцінка шансів на виїзд. Вони можуть оцінити наскільки легко вам буде виїхати, по якій візі краще їхати і де у вас проблемні і сильні сторони на виїзд. Вас ніхто не зобов‘язує, ви можете там оцінити шанси, а подавати документи самі без посередників.

Також є форум з купою інформації. Так як щороку австралійський уряд переглядає план міграції, то правила віз постійно міняються та оновлюються – на форумах це все обговорюється та уточнюється. Також обговорюють виїзд по різних професіях – можливо знайдете там варіант схожий до вашого.

Ще одна порада: робіть все швидко. Вже маємо не одних знайомих які  «розтягують задоволення»: поки роблять одні документи, помінялись правила і треба переробляти попередні, а там і термін дії тесту з англійської вийшов. Нам весь процес – від початку подачі документів до отримання віз зайняв 10 місяців.

На все про все, включно з усіма офіційними зборами, візи та квитки до Австралії в одну сторону обійдуться приблизно в 10,000$ на пару, ну і троха менше на одного. Тут стоп, зразу не лякайтесь, ці гроші будуть розбиті на багато менших транзакцій, вам одразу не треба буде мати стільки готівкою.

Сподіваюсь ця інформація буде корисною для вас. В наступному пості розпишу скільки грошей треба мати “на початок”.

2 коментарі “Як виїхати в Австралію?”

2 коментарі

  1. Дяку, Юля, за допис. Бо навіть мене неодноразово питали як виїхати, як Ви туди попали. І людям, часом, здається що не хочеш сказати, а насправді і не знаю. Тепер читайте, пробуйте, хто дійсно хоче.

Залишити коментар