Історія однієї фотографії

Останніми роками у Львові, та й по всьому світі, стали дуже популярними фотосесії. Якщо колись фотографуватись ходили в фотостудію «по святам» таким як весілля, перший та останній дзвоник, то тепер це роблять де тільки побажаєш і набагато частіше: на річницю весілля, під час вагітності або й просто так. Я люблю фотографію, тому вважаю що це дуже класно мати хороші фото в різні і особливі періоди життя.

Family 1
А тепер хочу поділитьсь «трохи» шокуючою стороною фотозйомки, а саме її фінансовою частиною. Для прикладу і порівняння беру Львів і Сідней.

Найдорожчі фотосесії звичайно весільні. Адже це дуже особливий день для молодят, вони зазвичай довго і придирливо вибирають фотографа, адже дуже важливо щоб і фото були гарні і щоб ціна прийнятна була. Зі сторони фотографа весілля проводять восновному по суботам, число яких не в піст і в хорошу пору є дуже обмеженим. Як наслідок великий попит, ну і як наслідок висока ціна.

Одже у Львові за весільну фотосесію молодятам доведеться «відвалити» порядку 1тис$; Львівські, виправляйте якщо помиляюсь, бо вже давно заміж не виходила 🙂 В цю суму частіше всього входить і передвесільна, так би мовити, пробна, фотосесія, друк певної кількості фото, і якщо погода в день весілля зовсім невдала, фотографи зазвичай погоджуються перефотографувати в якийсь інший день.

Сімейна, чи будь яка інша, більш звична фотосесія в будній день буде коштувати в рази дешевше – 200-300$ (знову ж таки виправляйте). В цю фотосесію буде входити кількагодинна зйомка десь на природі + друк певної кількості фото. Скільки коштують фотосесії в фотостудії, я не знаю, але підозрюю трощка більше ніж ті що на природі.

Якщо у Львові фотографи є більш незалежними, можна сказати, індивідуальними підприємцями, то в Сіднеї працюють цілі фотофірми. Де на одного фотографа припадають: асистент, бухгалтер, людина яка займається розкладом фотозйомок, і порядку 2-3х людей в відділі продаж. Тож подумайте, замість одного фотографа зарплату треба платити цим всім людям.

Процес виглядає приблизно так: знімають фотосесію – година-дві – купа гарних фоток. Вас заводять в чудову кімнату (це вже хтось з відділу продаж), дуже тепло обладнану: так релаксно і приємно всередині, на стінах чудові великі сімейні фото, є окремий куток з іграшками для дітей. Включають проектор і під романтичну музику на цілу стіну проектують всі ваші фото, одне за одним, при цьому коментують і хвалять кожне: «Який у вас погляд!», «Ваша дитина тут така гарна», «Подивіться яка ви щаслива сім’я». Одразу ж вам показують як буде виглядати на стіні макет з кількох фотографій. Там же розпитують про будинок вашої мрії, і як гарно будуть виглядати ці фото на стіні в вітальні. Словом знають, гади, на що давити. Щодо формату також є нюанси, наприклад, в деяких фотофірмах фото друкують тільки на канві – як великі картини, ну звісно, це їм вигідніше бо це дорожче. Але сама більша хитрість в тім що на флешці вам фото не віддають. Все що ви можете забрати з фотосесії це готові друковані фото. Рекламують фотосесію а заробляють на фотографії.

Знайома, мама з нашої мамагрупи, ходила сімє’ю на фотосесію коли малій було 4 місяці. Вони купили одну єдину фотографію. Досить велика, висить в них дома на стіні. Тепер сядьте щоб не впасти. 1300 $. Так так, за одне фото 1300 $. І це при тому що вони навіть не можуть бабусям і дідусям відіслати копії, так як якість зовсім втрачається коли пробують перефотографувати. Але фірми це також продумали, і зазвичай дають гарантію на те що вони будуть зберігати ваші фото ще 100 років, щоб ви, якщо колись захочете і будете при здоров’ї, прийшли і ще раз купили свою фотографію.

Наші куми-меценати при одній серйозній покупці отримали подарунковий сертифікат в фотостудю на 800 $. В нього входила фотосесія – 150 $, і друк 1 фото – 650 $. Нам пощастило і вони подарували нам цю моживість, за що їм дуже дякуємо. Петя навіть сирник спік. Так от, ми прошли через всі ті тортури, але так і не піддались неймовірній можливості збільшити наше, не таке й маленьке, фото на 1 розмір усього то за 350 $.

Family 2

Але цією однією фотографією дуже задоволені, і колись вона таки буде висіти на стіні у вітальні нашого, поки існуючого тільки в мріях, дому.

14 коментарів “Історія однієї фотографії”

14 коментарів

 1. Це фото прикрасить кімнату будь якої квартири .

 2. сподобалася назва твого допису (історія однієї фотографії) – щось в цьому є, якась романтика 🙂 ціла фотосесія і лише одне фото, за ним напевно купа емоцій та спогадів 🙂
  світлина дуже гарна, але ціна…без коментарів 🙂

 3. Нагадало як в Туреччині на екскурсіях роблять – фотографують тебе в процесі різних смішних штук а потім тулять фотки.. правда там вартість не такого порядку, та й торгуватись можна. Але теж паперову фотку продають, що нам ІТшникам впринципі дивно. .

  А щодо фотосесій – то останнім часом у Львові стає все більше молодих фотографів готових провести фотосесію за пару сотень гривень. Так що приїжджайте, наклацаєм вас! 😉

 4. Простіше злітати на неньку і при нагоді пофоткатись, а потім все вже онлайн вирішити. З іншої сторони, таке фото у вас буде роки. Таких фото вам багато не потрібно(напевно) а тому якщо спроектувати його ціну на, скажем, років 10… Та й цінувати його будете значно більше.

 5. Гарне фото, плюс перша сімейна фотосесія з легкої куминої руки. Любуюся Вами. А ще фото в руках найкращої в світі дитини заставило мене сплакнути. Гроші не найбільша цінність в житті. А це чудове фото буде згадкою про багато подій з ним пов”язаних.

 6. Фотография очень классная!Красивая и счастливая семья! Но цены, конечно, что-то заоблачные. Меня здесь в Америке тоже шокировали цены и естественно то, что не дают на флешке фотографии…Да, все здорово, выездная фотосъемка, 1.5- 2 часа, стоимость около 200-300 дол, но при этом тебе дают распечатанную одну фотографию…одну одинешеньку, а другие – за дополнительную плату – всего ничего 60 и более дол за штуку…Ужас какой-то… Ну вот, что им жалко что-ли, лучше бы давали все фотки, на флешке за какую-то символическую плату – что они с ними делать будут, ничего, а люди порадуются…распечатают….и будут еще долго вспоминать ту фотосессию, фотографа, студию и т.п. Не понятно мне это…Нужно искать знакомых фотографов, с которыми договариваться и которым не жалко отдать фотографии…хорошо, что в Украине пока до этой спекуляции еще не дошли, будем там фотографироваться 🙂

 7. Фото супер просто! А щодо ціни – чому так багато? 🙂 за такі гроші можна купити хороший фотоапарат + хороший принтер + фотопапір на здачу =) Невже щось таке мега особливе в якості друку такої фотокартки?

 8. В тому й то справа що нічого особливого в якості. Єдине що тримає таку ціну так це люди які “ведуться” і таки плятять такі гроші. Але як пише Valery, є альтернативи. Можна пошукати “наших” фотографів які за набагато меншу ціну зроблять ще й набагато кращі фото, та ще й зможливістю друкувати скільки заманеться 🙂

 9. Бабка із Закарпаття 21 Oct 2013 · 3:31 am
  Це фото прикрасить кімнату будь якої квартири .

  >>A особливо бабусиної, я так думаю!!!! 😉

  Фото супер!!! ваші куми молодці…
  і так так.. як тільки в Україну – відразу на фотосесію… !!!

 10. Фото дійсно дуже круте.)

  Перефразую мамине повідомлення. таке фото прикрасить кімнату будь якого трьохповерхового будинку з купою дітей.)

Залишити коментар