Про вагітність в Австралії.

Цей пост я планувала написати троха раніше, але як завжди життя сповнене пригод та несподіванок. В нас сталось багато змін: приїхали ще одні, такі самі як і ми, емігранти зі Львова (ура, діаспора розростається!!), ми змінили квартиру – переїхали в тихіший та зеленіший район і нарешті маємо балкон. Ну і сама головна зміна в житті – народження синочка.

Отож про вагітність, медицину і враження. Вся медицина в Австралії поділена на державну і приватну. Нам пощастило (з типом віз) мати право на державну (безкоштовну).  Отож перші 12 тижднів вагітності жінка закріплена за GP (так би мовити терапевт), він проводить всі аналізи і на 12 тиждні пише направлення в лікарню де і будуть проходити пологи. Далі всі огляди/консультації проводяться в лікарні акушеркою (причому вона може бути кожного разу інша). Після першого походу в лікарню повернулась з цілою сумкою «макулатури», тішило, що частина книжок/брошур була цікава і до того ж, спонсорована державою.

baby-1.jpg

В лікарні жінка може одразу вибрати яким чином буде народжувати: природньо, з анастезією чи робити кесарево. В залежності від цього, на роди жінку відправлять в різні відділи пологового. Але тут є один нюанс: якщо жінка вибрала анастезію чи кесарево, а потім передумала і вирішила родити природньо, її вже не можуть перевести назад і вона змушена буде родити попередньо вибраним способом. Але якщо жінка вибрала природній і в процесі виникли якісь ускладнення, її без проблем переведуть в інший відділ.

Роди приймають акушерки, тільки в разі ускладнень приходить лікар. Причому акушерки тут не тільки проводять консультації і приймають роди, а ще й перестиляють ліжка в палаті, після родів приходять додому перевірити здоров’я малюка і мами, проводять уроки по грудному вигодовуванню, показують як купати і повивати дитину, словом, хіба що їсти не розносять. Доречі про істи.. Ось обіднє меню:

lunch.jpg

Атмосфера. Найбільш сподобалось те що тут до всього дуже просто і спокійно ставляться. Приходити на огляд треба було раз на 4 тиждні. Аналізи за всю вагітність робила разів певне 5, не більше, і то частина аналізів дуже просто робиться прямо на місці, наприклад, дають послюнявити якийсь папірець, і все – одразу результат.  А коли виявили в 2-му триместрі що мені бракує заліза, то виписали вітамінки, але дуже наголошували що вітамінки не замінять природного джерела і одразу дали брошурку які продукти  і в яких кількостях містять залізо. Ще один приємний момент.. дзвонять просто з лікарні взнати як почуваюсь, чи ні на що не скаржусь чи їм свіжі овочі/фрукти. Чеснокажучи, після першото такого дзвінка в мене був «культурний шок», я собі повірита не могла що ось так просто дзвонять взнати як справи. Ну а найприємнішим є те, що люди всі такі спокійні і позитивні. Всі посміхаються, дуже лагідно розмовляють, от як назначена зустріч в лікарні, чесно, аж хочеться туди йти.

Робоча сторона вагітності. От з декретною відпусткою в Австралії менше пощастило ніж в Україні. Офіційно йти в декрет (якщо нема ніяких ускладнень) дозволяється лише з 34 тиждня вагітності, тобто троха більше місяця до родів. Але виходити назад на роботу треба за рік з того дня коли ти пішов в декрет, саме тому всі майбутні мамусі тягнуть до останнього (восновному кілька тижднів до родів) щоб потім довше побути з малюком. Плюсом є те що можна повертатись не на повну ставку.

Бонуси і виплати. В реалії до цього пункту ми ще не дійшли, але напишу все що знаю. З бонусами тут також не так густо як на Україні. Після народження дитини можна отримати одноразову виплату від держави – $ 5 тис, або, якщо ти маєш роботу, то трошка більше (порядку 6 тис наскільки я знаю). От і все, більше ні держава, ні роботодавець не виплачують.

Саме через фінансову сторону багато людей змушені повертатись на роботу всього за кілька місяців а то і тижднів після народження. Тому тут є багато спеціалізованих садочків які приймають малюсіньких діток. Також є садочки які працюють в нічні зміни. Але до цього пунктику ми ще замаленькі, як будемо взнавати, то напишу більше.

От ніби і все про вагітність. Якщо щось упустила – питайте, буду рада задовольнити вашу цікавітсть 🙂

26 коментарів “Про вагітність в Австралії.”

26 коментарів

 1. Читаю і прозріваю з нашої країни. Далеко нам ще дуже до всього. 🙂
  Але, попри усе, найбільше щастя – це Давидко! Будьте здоровенькі! :))))))

 2. Все, в майбутньому другу дитину будемо родити в Австралії)))Просто неймовірно прості прописні істини, але то не про нашу державу…Ну не будемо про погане, а то ОляБ налякається)))
  Тепер чекаємо пост про роди, або розкажи тут, яким ти способом родила? Бо от в Амереці майже всі, та і багато де вже у світі, родять з анастезією (епідураль здається так правильно). Укол у спинний мозок і схватки та потуги пильнує лікар по монітору, а мама має можливість теж спостерігати за дитинкою на своєму моніторі. От так, ну не тягни, розказуй, як у тебе пройшло???

 3. Я не знаю чи різниця з Україною аж така дуже велика бо не маю з чим порівнювати =) Аби дітки здорові були!
  Тут доречі епідуральна дуже популярна, але ми родили природньо, без анастезії. А про роди вже пишу наступний пост, так що Свєтік ще трошка потерпи 🙂

 4. Тобі про різницю розказати)))))Одні аналізи чого вартує, щоб здати, вистояти в черзі і не факт, що на тобі не закінчаться приймальні години. Ну і ще купа такого фану)))))
  Вже чекаюююююююююююююююю))))))))

 5. напевне зі Світланою на другу вагітність в Автралію :))) Хоча мені нема нащо скаржитися, бо була у платній лікарні, щоб зберегти собі нерви, але все-таки гіркоту трошки скуштувала коли звернулася в державну лікарню 🙁
  у нас декретна відпустка 3 роки, бо державі немає діла до наших малюків. В садочок навіть у 3 роки тяжко віддати.

 6. до теми меню в держ лікарні: лежала я на підтримці на 11 тижні і в перший же день мені відмовила тітонька в їдальні подати обід, бо я лягла зранечку в лікарню, а виявляється мені можна просити аж вечерю з її слів 🙂

 7. Ну рік декретної відупсти то ше файно, в америці всього 12 тижнів не оплачуваних. Бонусів 0, правда податок зменшується – шо в кінцевому результаті мабуть краще.

 8. Чиатю, і навіть не знаю, що це написати, як круто у вас, чи як погано у нас 😀
  Відповідальності ніхто і ні за що не несе, хіба формально. Аналізи роблять аби як. В мене була ситуація коли здавала однакову сечу в двох лабораторіях, в поліклініці все нормально, а в роддомівській недуже. Як сказала про це лікарці з поліклініки, то вона замість того, щоб приймати якісь міри тут на місці, давай мене пресувати і лякати. І відправила мене на дообстеження в лікарню. Або як показники якісь не сходилися “з книжкою”, то писала як в книжці, а не по факту 🙁 І таких ньюансів, насправді, було повно.

 9. До Svetik: Бачу молодих мамусь троха зачепила відчизняна медицина.

  До NataS: з вечерею звісно вони перегнули… Але їжа тут недуже, якась не натуральна..

  До marchyk: Це ти класно підмітив, а то в дівчат вже такі плани 😀

  До Андрій: Тут також дуже хвалять ніби така довга відпустка… але мені після України 1 рік порівняно з 3-ма то дуже мало ))

  До Xanka: От це вже не весело коли підганяють результат під те що їм треба. І я вже не раз чула що як хочеш добитись якоїсь справедливості то лікарі нагружають і лякають.

 10. цікаво у вас, а дитячих грошей взагалі немає? тільки одноразова виплата?

 11. До Oksi: Нєа, нема. Тільки ота виплата і все. І роботодавець взагалі нічого не платить. Бо в Україні, наскільки я памятаю, роботодавець платиль кількамісячку зарплату перед виходом в декрет, хоча може то я щось наплутала..

 12. А, ще забула написати – тут дуже серйозно ставляться до післяпологової депресії. На одному з оглядів акушерка навіть питала мене багато питань типу чи є в мене друзі, якщо щось трапиться, чи буду я мати до кого звернутись за допомогою, чи я можу поговорити зі своїм чоловіком як з другом і т.д. А потім базуючись на відповідях вивела якусь цифру і записали її в мій мед журнал. Так само після пологів приходила акушерка і питалась багато такого плану питань + ще дала брошурку з телефонами гарячих ліній (причому тут окремі лінії для жінок і чоловіків).

 13. на рахунок дитячої допомоги то вона у нас не така вже й велика і швидко розходиться (ліжечко, коляска і т.д). Ну але добре що і те є, хоч на початок. Як на мене краще щоб рівень життя покращився в країні: було більше садочків безкоштовних і з нормальними умовами, а також медицина і обслуговування більш допустиме, тоді можна і без дитячої допомоги обійтися.

 14. О, ну тут і без мене всі же подивувались, яка колосальна різниця.. В мене теж перша думка була – все, другу дитинку тільки в Австралії! 🙂
  Навіть занадто тривалі та нелегкі пологи не так тяжко даються, як “пережити” вагітність у нас. Все задоволення відбивають ті лікарі, черги, аналізи, байдужість та формальність.
  Але ж як добре знати, що є місця в світі, де все кардинально інакше!

 15. До NataS: Садочки тут надзвичайно дорогі – порядку 75-100$ в день.. То наскільки я знаю, частину правда держава може компенсувати за якихось там умов. Ну того ми також ще не взнавали.

  До Lioniel: Давайте всі сюди за другим малятком =)

 16. Ми зараз переїхали в іншу землю (Пфальц) в Германії, і тут дитячий садок безкоштовно, що дуже радує, раніше 100 євро в місяць коштував, і дитячі гроші отримуємо 184 євро до повноліття синочка, цікаво послухати як в інших країнах ))

 17. монтесорі садочок – не задоволена,а на сході германії система схожа на радянську, більше подобалось, але ми вже в серпні станемо школярами, час біжить..

 18. Ого я щось поначиталась як в нас погано. Мені напевно повезло і я щось такого не відчула.
  Як взнала що вагітна. то вирішила що буду на обліку не в поліклініці, стала в Центр здоровя жінки від укрзалізниці (39 грн за тиждень) і лікаря вибрала класного, завжди спокійна і врівноважена.
  Аналізи типу полизати папірець – це круто!!!!!

 19. До Alina: Я думаю про Центр здоровя жінки від укрзалізниці не всі знали, і так як другого народжувати всі в Австралію, то третього вже в той центр 😀

 20. До Alina:Оце класно – запамятаю для себе ту інформацію. Надіюсь пригодиться 🙂

 21. бачу шо вагітність там лише в задоволення.)
  тому і діти там круті виростають

 22. То вже як ставитись до вагітності. 🙂 Комусь то задоволення, а хтось хворобою вважає. В нас теж не менш круті діти 🙂 Виховання батьки дають. 🙂

Залишити коментар