Цей пост я планувала написати троха раніше, але як завжди життя сповнене пригод та несподіванок. В нас сталось багато змін: приїхали ще одні, такі самі як і ми, емігранти зі Львова (ура, діаспора розростається!!), ми змінили квартиру – переїхали в тихіший та зеленіший район і нарешті маємо балкон. Ну і сама головна зміна в житті – народження синочка.

Отож про вагітність, медицину і враження. Вся медицина в Австралії поділена на державну і приватну. Нам пощастило (з типом віз) мати право на державну (безкоштовну).  Отож перші 12 тижднів вагітності жінка закріплена за GP (так би мовити терапевт), він проводить всі аналізи і на 12 тиждні пише направлення в лікарню де і будуть проходити пологи. Далі всі огляди/консультації проводяться в лікарні акушеркою (причому вона може бути кожного разу інша). Після першого походу в лікарню повернулась з цілою сумкою «макулатури», тішило, що частина книжок/брошур була цікава і до того ж, спонсорована державою.

baby-1.jpg

В лікарні жінка може одразу вибрати яким чином буде народжувати: природньо, з анастезією чи робити кесарево. В залежності від цього, на роди жінку відправлять в різні відділи пологового. Але тут є один нюанс: якщо жінка вибрала анастезію чи кесарево, а потім передумала і вирішила родити природньо, її вже не можуть перевести назад і вона змушена буде родити попередньо вибраним способом. Але якщо жінка вибрала природній і в процесі виникли якісь ускладнення, її без проблем переведуть в інший відділ.

Роди приймають акушерки, тільки в разі ускладнень приходить лікар. Причому акушерки тут не тільки проводять консультації і приймають роди, а ще й перестиляють ліжка в палаті, після родів приходять додому перевірити здоров’я малюка і мами, проводять уроки по грудному вигодовуванню, показують як купати і повивати дитину, словом, хіба що їсти не розносять. Доречі про істи.. Ось обіднє меню:

lunch.jpg

Атмосфера. Найбільш сподобалось те що тут до всього дуже просто і спокійно ставляться. Приходити на огляд треба було раз на 4 тиждні. Аналізи за всю вагітність робила разів певне 5, не більше, і то частина аналізів дуже просто робиться прямо на місці, наприклад, дають послюнявити якийсь папірець, і все – одразу результат.  А коли виявили в 2-му триместрі що мені бракує заліза, то виписали вітамінки, але дуже наголошували що вітамінки не замінять природного джерела і одразу дали брошурку які продукти  і в яких кількостях містять залізо. Ще один приємний момент.. дзвонять просто з лікарні взнати як почуваюсь, чи ні на що не скаржусь чи їм свіжі овочі/фрукти. Чеснокажучи, після першото такого дзвінка в мене був «культурний шок», я собі повірита не могла що ось так просто дзвонять взнати як справи. Ну а найприємнішим є те, що люди всі такі спокійні і позитивні. Всі посміхаються, дуже лагідно розмовляють, от як назначена зустріч в лікарні, чесно, аж хочеться туди йти.

Робоча сторона вагітності. От з декретною відпусткою в Австралії менше пощастило ніж в Україні. Офіційно йти в декрет (якщо нема ніяких ускладнень) дозволяється лише з 34 тиждня вагітності, тобто троха більше місяця до родів. Але виходити назад на роботу треба за рік з того дня коли ти пішов в декрет, саме тому всі майбутні мамусі тягнуть до останнього (восновному кілька тижднів до родів) щоб потім довше побути з малюком. Плюсом є те що можна повертатись не на повну ставку.

Бонуси і виплати. В реалії до цього пункту ми ще не дійшли, але напишу все що знаю. З бонусами тут також не так густо як на Україні. Після народження дитини можна отримати одноразову виплату від держави – $ 5 тис, або, якщо ти маєш роботу, то трошка більше (порядку 6 тис наскільки я знаю). От і все, більше ні держава, ні роботодавець не виплачують.

Саме через фінансову сторону багато людей змушені повертатись на роботу всього за кілька місяців а то і тижднів після народження. Тому тут є багато спеціалізованих садочків які приймають малюсіньких діток. Також є садочки які працюють в нічні зміни. Але до цього пунктику ми ще замаленькі, як будемо взнавати, то напишу більше.

От ніби і все про вагітність. Якщо щось упустила – питайте, буду рада задовольнити вашу цікавітсть 🙂